Co byste měli vědět

O NÁS

JSME OFICIÁLNÍ PARTNER

LEAN
GLOBAL NETWORK

Lean Global Network (LGN) je konzorcium organizací, které se dlouhodobě věnují rozvoji Lean myšlení a jeho implementaci v praxi po celém světě. LGN v současné době sestává z 31 institutů a partnerů v rámci 6 kontinentů. Prostřednictvím spolupráce s výzkumnými institucemi, univerzitami a vedoucími společnostmi ve všech odvětvích podnikání shromažďují členové LGN to nejlepší z oblasti Lean-u. S více než 300 000 členy dokáží dále sdílet tyto poznatky v Lean komunitě i mimo ni.

Historie Lean Global Network začala výzkumem na prestižní americké univerzitě MIT (Mezinárodní program pro výzkum motorových vozidel – IMVP), kdy se poprvé zavedl pojem „Lean výroba“ jako popis revolučního systému výroby a řízení identifikovaného v Toyotě, což je vysvětleno blíže v průkopnické knize s názvem „The Machine That Changed the World“ (Womack, Jones a Roos).

Vedoucí tohoto výzkumu, Jim Womack v USA, Daniel Jones v UK a José Ferro v Brazílii opustili akademickou obec, aby založili instituty na podporu myšlenek a postupů Lean myšlení ve svých zemích. Úspěch těchto a dalších aktivit, včetně fenomenálního dopadu knihy „Lean Thinking“, rychle vyústil v globální hnutí, které výrazně ovlivnilo vývoj mnoha společností na přelomu století.

Od roku 2018 máme i my tu čest patřit do této unie a prezentovat tak Slovensko jako zemi plnou šikovných lidí a vysoce konkurenceschopných firem se světovým potenciálem.

LEAN PLANET

Podmanivé případové studie, inspirativní metodiky a články uveřejňujeme nejen prostřednictvím našich newsletterů, sociálních médií, či webových stránek, ale také prostřednictvím nejúspěšnějšího Lean online magazínu Planet Lean.

Planet Lean a Committee

John Shook

John Shook

Roberto Ronzani

Roberto Ronzani

Oriol Cuatrecasas

Roberto Ronzani

René Aernoudts

René Aernoudts

Matthew Savas

Matthew Savas

Josh Howell

Josh Howell

Denise Bennett

Denise Bennett

Christopher Granville Thompson

Christopher Granville Thompson

Cevdet Ozdoğan

Cevdet Ozdoğan